Daca te intereseaza acest tip de informatii te rog fa-ti cont pe acest forum si ajuta-ma sa il dezvoltam.Impreuna putem face din aces forum o sursa importanta de informare pentru multi pasionati.
Multumesc

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Daca te intereseaza acest tip de informatii te rog fa-ti cont pe acest forum si ajuta-ma sa il dezvoltam.Impreuna putem face din aces forum o sursa importanta de informare pentru multi pasionati.
Multumesc
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Bookmarking social

Bookmarking social reddit      

Pastrati adresa MESTERUL CASEI pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa pe site-ul dvs. de bookmarking social

counter
Website counter

Leac pentru asmatici

In jos

Leac pentru asmatici Empty Leac pentru asmatici

Mesaj  Senior Lun Oct 04, 2010 5:49 am


Ingrediente:
2 litri de vin rosu de casa
800 g miere de albine
12- 14 bucati de hrean ( de aprox. 15 cm lungime)
Modul de preparare:
Intr-un vas se pune vinul, apoi se adauga mierea si hreanul macinat; se amesteca bine si se lasa la macerat 10 zile. In fiecare zi la aceeasi ora se amesteca compozitia cu o lingura in timp ce se rosteste rugaciunea Tatal nostru.
Dupa ce s-au scurs cele 10 zile se beau in fiecare dimineata pe stomacul gol, cu o jumatate de ora inainte de a lua micul dejun, 50 ml de leac ( cat o cafea mica). Dupa ce se consuma tot leacul, dupa 3 saptamani de pauza se repeta reteta.
Pentru copii se poate injumatati cantiatea.
Am aflat reteta pe care acum am inceput sa o prepar si eu de la o doamna care si-a vindecat sotul asmatic si mai stiu de un caz al unui baiat care din asmatic a ajuns fotbalist dupa ce s-a lecuit cu aceasta reteta.

Senior
Admin

Mesaje : 125
Data de inscriere : 20/09/2010

https://mesterulcasei.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum